Historia

UKS CHEMIK SPORT AKADEMIA GORZÓW WIELKOPOLSKI został założony 1 marca 2012 roku przez Michała Wlaźlaka i Maraka Walkiewicza oraz aktywnie działających rodziców. Od tego czasu nasz klub nieustannie rozwija się, doskonaląc metody szkoleniowe oraz poprawiając bazę szkoleniową, czego owocem są liczne sukcesy sportowe na różnych szczeblach. W krótkim czasie, bo od 2012 roku, nasi chłopcy w różnych kategoriach wiekowych osiągnęli liczne sukcesy:

 • I miejsce okręgowa liga Żaków 2016/2017,
 • II miejsce okręgowa liga Orlików 2017/2018,
 • zwycięzca Deichmann Mini Mistrzostwa 2017 Gorzów Wlkp. - Zielona Góra (U-9)
 • I miejsce okręgowa liga Orlików 2013/2014,
 • I miejsce finał Okręgu Orlików 2013/2014,
 • wicemistrzostwo województwa lubuskiego Orlików 2013/2014 (udział wzięło ponad 90 drużyn),
 • dwukrotny zwycięzca Deichmann Mini Mistrzostwa Gorzów Wlkp 2012 i 2013,
 • uczestnik Finału krajowego Deichmann Mini Mistrzostwa Europy Trzebnica 2012 (XVIII miejsce w Polsce),
 • uczestnik Finału krajowego Deichmann Mini Mistrzostwa Świata Opole 2013 (XV miejsce),
 • wicemistrzostwo województwa lubuskiego w turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” w roczniku 2007 (IV 2015),
 • mistrz województwa lubuskiego w turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” w roczniku 2008 (IV 2016),
 • zwycięzca wielu turniejów halowych lubuskich i ogólnopolskich.

Każdego roku jako klub sportowy jesteśmy organizatorami kilkunastu turniejów. W kwietniu 2016 r. zostaliśmy po raz kolejny koordynatorami miejskiej edycji Ogólnopolskich Zawodów Deichmann Mini Mistrzostwa, które trwały przez osiem tygodni w naszym mieście. W naszych turniejach halowych wystąpiły między innymi takie zespoły jak: Pogoń Szczecin, Warta Poznań, UKP Zielona Góra, Dynamo Berlin, KKS Lech Poznań oraz chyba wszystkie lokalne kluby sportowe.

Zdjęcie drużynowe

W ostatnich latach nasi chłopcy mieli okazję zmierzyć się z rówieśnikami grającymi w takich klubach jak: Hertha Berlin, Red Bull Lipsk, Dynamo Berlin, Hansa Rostock, Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin oraz wiele innych renomowanych klubów. Nasze działania zaowocowały nawiązaniem nowych kontaktów. Staliśmy się rozpoznawalnym i dobrze postrzeganym klubem nie tylko pod względem sportowym, ale także organizacyjnym. Dostajemy coraz więcej zaproszeń na renomowane turnieje dziecięce i młodzieżowe z całego kraju oraz z zagranicy. Dzięki ciężkiej pracy zarządu oraz wszystkich ludzi zaangażowanych w funkcjonowanie klubu, udało się w 2014 roku zaadoptować boisko sportowe w podgorzowskich Chwalęcicach (500 metrów od granicy miasta).

Dalej dążymy do stworzenia optymalnych warunków szkolenia i powstania profesjonalnej bazy szkoleniowej dla dzieci trenujących w UKS Chemik Gorzów. Obecnie klub przygotowuje się do uruchomienia piłkarskich klas sportowych w Bogdańcu.

Aktualizacja:

Od września 2017 roku przystąpiliśmy do największej w Polsce sieci szkółek piłkarskich Football Academy. Za tą decyzją stała ciągła chęć rozwoju, aby zapewnić jak najlepsze warunki treningowe dla naszych dzieci. Już jesienią 2018 roku powinniśmy zobaczyć pierwszy, dosyć spektakularny efekt partnerstwa z FA: Football Park, czyli Nowoczesne Centrum Piłkarskie ze sztuczną trawą III generacji i z pełnym zapleczem sanitarnym.

Dołącz do nas — czekamy na Ciebie!

Trzy kroki, by zostać naszym zawodnikiem

Masz pytania? Napisz lub zadzwoń

gorzow.wlkp@footballacademy.pl
tel. 696 489 666

FacebookTab